Nedir? Ne değildir?

Nedir bu site? Neyin Nesidir?

İsmim Melih YÜKSEL ve burası da kendi blog sitem. Çok kısa oldu dimi?

Münferit Sohbetler altında yayınlanan paylaşımlar nedir?
Aynı adı taşıyan podcast bölümlerini “Bir de sitede paylaşayım.” Dediğim başlıktır. Kendi repliğimi neden tırnak içine aldığım ise tam bir muamma…

Münferit Podcast linkleri:

YouTube
Spotify

Münferit Podcast sosyal medya hesapları:

Twitter
Instagram

Terakki Göstermeyen Hikayeler nedir?
Adından anlaşılacağı gibi, pek de ilerleme sarf edemeyen ufak tefek hikaye kesitlerinden oluşan yazılardır. Üşengeç biri olarak, hikaye yazmaya niyetlendiğim, ancak giriş kısmını atlayarak direk gelişmeden başlayarak, hiç bir sona vardıramadığım hikayecikleri atmaya kıyamadığım için buraya yazma kararı vermem sonucu oluşan başlıktır. Böyle de diyebiliriz.

Hani diyorum mesela kurgunun ortasından bir kesitle başlasa hikaye ne fark eder ki? İlle de en güzel tatlıyı yapacağız diye bir kaide yok.

Mesela bu hikaye, yedi yaz önce ailenle gittiğin son tatilde yediğin tropik meyveli bir tatlı olabilir. Belki en iyisi değildi, belki yıldırım gibi yedin ve bitti…

Mübalağa yapıyorum. Tropik meyveli tatlıdan ziyade, günlük pakette satılan kekler gibi hikayeler… O yüzden tüket ve devam et!

#555kelimelikhikayeler nelerdir? 

2020 yılının ağustos ayında, konsept olsun niyetiyle 555 kelimeden oluşan bir hikaye yazmıştım. Çerezlik ve eğlenceli olduğu için hoşuma gitmişti ve bunu 10 serilik bir hikayeye çevirdim.

Pesimist ana karakterimizin iç dünyasını, her bölümde 555 kelime ile görüyoruz.